Znáte mě?

KUK! Slyšela jsem, že se chystáte darovat/prodat svoje koťátko nebo kočičku!

Ahoj kamarádi, jmenuji se Colombina a strašně moc bych si přála domov! Znáte mě? Že ne? Tak já vám o sobě něco povím. Jsem kočička z CHS. Měla jsem mít úžasný domov u milující paní a měla jsem se mít skvěle. Moje chovatelka té paní věřila. Byla ale bohužel úžasný manipulátor a nikdo neměl šanci poznat, že lže. Byla na vozíku a tak vzbudila spoustu soucitu. Dokonce jezdila na výstavy koček. Uměla to. Každý, kdo na ni upozornil byl označen za netolerantního a bestii, která škodí hendikepovanému člověku.

Jak to ale bylo doopravdy? Co se s námi děje poté co nás prodáte, darujete nebo dáte do adopce? Víte to? Víte o tom co dělá váš bývalý svěřenec i tři roky potom, co jste ho dali do domova? Víte jistě, že nedopadl jako já? A jak že jsem to dopadla?

Skončila jsem v místnosti plné koček, moči, nemocí a hladu. Ta na první pohled milá paní byla nemocná nejen fyzicky. Nikdo nic neudělal, protože byla na vozíku. Zezačátku se ozvala chovatelce, že se mám fajn i poslala fotku. Fotku, kterou naaranžovala tak, že nebylo nic poznat. Vše mělo být v pořádku a život šel dál. Byla jsem vězněm a čekala na pomoc. Nečipovaná, bez čipu ve smlouvě. Bez opravdu právní šance jak mě vymoct. Také dáváte nečipované kočky bez zanesení čipu do smlouvy? Prosím, nedělejte to….

Měla jsem hlad a bylo nás tam hodně. Brodili jsme se v zaschlé moči a čpavek nám nedovolil se pořádně nadechnout. Občas někdo z nás umřel. Co se stalo za těmi dveřmi za nimi ale také zůstalo. Doufala jsem, že mi někdo pomůže. Že si pro mě přijde a já najdu ten domov, o kterém mi chovatelka říkala, protože tenhle to nebyl. Chtěla jsem i pomoc pro mé kamarády…Všichni jsme doufali v lepší zítřky. A tak šel den a dnem…

Víte jak vypadá kočičí peklo? Já ano, žila jsem v něm. Myslíte si, že vám se to stát nemůže? Že dostatečně prověřujete domovy? Stalo se to i tetě! Dávala do adopce malé koťátko na adopční smlouvu s podmínkou kastrace a za adopční poplatek. Afrodita měla mít také krásný domov. Brala si ji paní, která hojně diskutovala ve vláknech lidí, kteří pomáhají zvířatům. Občas poslala fotku a vše bylo v pořádku. Mělo být… Afrodita se po čase vrátila podvyživená a anemická se svými polomrtvými koťaty a nekastrovaná. Všichni byli tak vysátí od blech, že neměli skoro krev a vyhublí na kost. Teta brala ještě další nekastrovanou kočku, které koťata prý umřela, nekastrovaného kocoura a dva psy z nichž jeden byl na pokraji smrti. Podvyživený, rozškrábaná kůže od kousanců, anémický. Část si vzala teta z Destiny a část teta z Handipet Rescue. Stejně tak jako část nás. Od té doby teta nedává nekastrovaná zvířátka a u koťátek využívá ranných kastrací.

Stále si myslíte, že vám se to stát nemůže?

Oh, říkala jsem vám, že nakonec nám pomohli? Ta paní se chtěla stěhovat, protože tenhle byt (který ji město přidělilo) zdemolovala a bylo na ní mnoho stížností. Část nás dobrovolně darovala, ale ostatní dát odmítla. Všem nám začal veterinární maraton. Ale věděla jsem, že teď už bude dobře. Že konečně dostanu opravdový domov a konečně poznám lásku, teplo domova i milujícího majitele. Že poznám to, co mám chovatelka slibovala. Když jsem se dostala k tetě a chovatelka zjistila co se stalo snažila se mi pomoc. Našla mi i domov! Měl si mě vzít jeden úžasný pán a já se tak moc těšila! Měla jsem mít i kočičího kamaráda. Byla jsem na pokraji sil, ale věděla jsem, že teď už bude dobře!

Tety se snažily, aby odebraly i zbytek našich kamarádů, ale úřady neshledaly důvod. Věřily byste tomu? Já svou šanci dostala, ale několik kočiček i tak zemřelo za těmi dveřmi i po mém odchodu… Jak jim to mohli udělat?

Víte kde skončilo vaše zvíře, které jste dali před dvěma lety? Všechna zvířata, které jste umístili nebo prodali? Víte jistě, že nějaké neskončilo jako já?…

Jmenuji se Colombina a říkali mi Hvězdo. Těšila jsem se na domov, ale nedočkala jsem se ho. Umřela jsem, protože moje tělo bylo příliš slabé a ani léčba mi už nepomohla. Nového domova jsem se nikdy nedočkala. Opravdového domova…. Jsem mrtvá už téměř dva roky a nikdy jsem nepoznala svého budoucího majitele…

Prosím, nedovolte aby koček s mým příběhem bylo více, protože věřte, je nás víc než si myslíte.

Děkuji, vaše Colombina. Hvězda, která nedostala šanci zazářit.