Kastrační program

Kismet

Kocourek Kismet již není mezi námi, ale nebude nikdy zapomenut“

Co je kastrační program Kismet?

Kastrační program slouží na ochranu volně žijících koček v rámci soužití s lidmi a s ohledem na jejich zdraví. Cílem programu je snížit počet toulavých koček prostřednictvím kastrací natolik, aby neškodil okolí. Kočky se nepřemnožují a jsou užitečné, protože loví škůdce a nedevastují nadměrnou populací okolí. Rovněž se mezi regulovaným počtem nešíří ve velké míře závažné choroby.

Proč právě Kismet?

Tento kastrační program vznikl na popud nálezu šesti malých koťat, které někdo odhodil v igelitové tašce. Dvě koťata, Kismet a Leia, měla vyhnilé oči a zbytek byl ve velmi vážném stavu. Ze všech přežil jen malý Theodorek. Tato koťata (a mnohá jiná) poznala jen utrpení a než se stihla radovat ze života přišla smrt. Je potřeba tento stav změnit. Není v pořádku mít kočku, která rodí koťata, nebo kocoura, který je chodí dělat. Není v pořádku se poté nechtěných koťátek jen tak zbavit, utopit je nebo je jinak likvidovat. Ve 21. století by na tyto praktiky již nemělo být místo. Pojďte nám pomoci tento přístup změnit!

Theodorek
dříve a dnes

Chci nechat vykastrovat kočičku, jak na to?

Kastrační program Kismet umožňuje kastrovat kočky a kocoury i soukromým osobám, které nemají na úhradu, ale zajímá je zdraví zvířete a stále se rodících koťat. Rovněž slouží ke kastracím kolonií koček v zahrádkářských koloniích a dalších lokalitách. Pokud splňujete tyto podmínky, stačí se ozvat! Kontaktujte nás skrze kontaktní formulář nebo na adrese [email protected]

Co bude potřeba?

1. Prvně kontaktujte obec, která má ze zákona povinnost se o kočky postarat, jestli nemají kastrační program nebo by nepomohly s úhradou (doporučujeme písemně).
2. Je potřeba zjistit ceny pro neziskové organizace a kastrační programy, pokud vám na nás nedal kontakt některý z veterinářům se kterým spolupracujeme.
3. Vždy prosím pište lokalitu, odkud jste, pokud vás neoslovil jeden z našich spolupracujících veterinářů. Urychluje to komunikaci. 

Pravidla kastračního programu Kismet

1. Napište nám počet kočiček na kastraci a lokalitu
2. Faktura musí být vystavena na název a fakturační údaje organizace Destiny Pet, z.s. jinak není možná její úhrada!
3. Veterinář vyfotí kočky po kastraci a fotografii nám dodáte
4. Kočky musí mít zajištěnou pooperační péči
5. Kastrace je možná POUZE na základě předchozí domluvy

Napište nám

Zpracování osobních údajů