11. července jsme přijaly malé koťátko ve špatném stavu se zadečkem plným larev, které mu tam nakladly mouchy. Bylo ihned ošetřeno a zůstalo hospitalizované na veterině. Kocourek Lumpík čůrá pod sebe a bobečky se hromadí v něm. Je pravděpodobné, že má nějakou vadu.

 

Můžeme přijmout zvířata agresivní, která žerou lidi a jiná zvířata, zvířata plachá, labilní, trojnohá, jednooká, slepá, hluchá, s FIv a FeLV, ale jakmile má zvíře problém s vyprazďnovaním, nedokážeme mu poskytnout adekvátní péči tak, aby mělo maximální komfort. Bohužel se ukázalo, že Lumpík je přesně tento případ. Lumpík pravděpodobně prodělal úraz a mozek nedostává signály, že se mu chce na záchůdek a tak dělá bobky kudy chodí a učůrává. Nejspíše mu někdo něco udělal. Má slabší zadní nožičky a chybí mu kus ocasu, který vypadá jako useknutý. Co přesně se mu stalo, netušíme, ale evidentně to má spojitost s jeho probémy.

 

Občas je mu potřeba s vyprázdněním pomoci. Momentálně má speciální dietu a dostává léky, které mu trochu pomohly, ale problém neřeší. Zatím nevíme, jestli bude možná nějaká operativní plastika, protože je stále ve vývinu, a momentálně není operace možná. Lumpík není zvíře, které by mělo být uspáno. Protože pokud by jej někdo uspal tak z důvodu, že chce ulechčit sobě, nikoliv jemu. Jemu jeho hendikep nevadí, nebolí ho, nijak ho neomezuje. 
 

Snažíme se Lumpovi najít dočasnou péči s tím, že veškeré náklady, krmivo a péči bude mít hrazené od nás. Až povyroste, uvidíme, co s ním bude dál. Pomozte nám zajistit péči pro Lumpíka, on nemůže za to, jaký je, potřebuje i vás. Je to veselý a hravý chlapeček, který baští za tři kočičky. Určitě je to koťátko, které má chuť do života a my mu šanci dáme. Budeme doufat, že po veškerých vyšetřeních bude výsledkem, že je jeho problém řešitelný. Držte mu tlapky!  

Pokud byste mohli přispět na úhradu nákladů, zašlete prosím libovolný příspěvek na č.ú. 2501707871 / 2010, do předmětu koťátko. Každá korunka nám moc pomůže.