Ne každá kočka má to štěstí, že jí je dopřán život s rodinou. Mnoho koček živoří na ulici a umírá bez povšimnutí. K mnoha koťatům se již kočka nevrátí, protože ji srazí auto, a ta pak pomalu umírají schovaná, čekajíce na mámu. Mnoha kočkám se dostane pomoci, až když je pozdě. Naprosto zbytečné utrpení, které by z větší části řešila právě kastrace.

Kontrolovaná populace koček životnímu prostředí neškodí. Ba naopak. Kastrované kolonie snižují populaci krys, nešíří se mezi nimi tolik nemocí. je důležité si uvědomit, že pomocí pro venkovní kočky není krmení, ale kastrace. A právě proto vznikl náš malý kastrační program Kismet. Program, jehož začátek způsobil nález vyhozených koťat v igelitové tašce do parku, kde nakonec přežilo jedno jediné. Theodor.

Jak je někdo schopen vzít malá, nemocná koťata, nacpat je do tašky a někde vyhodit místo vykastrování kočky? Jak mi může někdo, kdo má kočku, říct, že 4 koťata utopil a dvě nechal a považuje to za normální? Na člověka, který vyhodil koťata v igelitce bylo podáno trestní oznámení. Odloženo – pachatel neznámý. Reálná vymahatelnost je v takových případech v podstatě nulová. Rozhodli jsme se tedy založit svůj kastrační program, který má k dnešnímu dni vykastrovány stovky koček i kocourů. Nestačí kastrovat jen kočky! Důležité je kastrovat i kocoury a proto proplácíme obojí!

Kastrační program Kismet funguje trochu jinak. Chápeme, že ne každý má možnost dojet za smluveným veterinářem, proto do určité částky hradíme kastrace kdekoliv. Chápeme, že jsou lidé, kteří se zkrátka ujali nějaké kočky, která přišla k jejich vratům, začali ji krmit, ale nemají finance nazbyt. I těm kastrace hradíme. Nejde jen o zcela bezprizorní kočky, jde o každou, která má přístup ven, a může mít koťata. To samé kocouři. Prosím, nepouštějte své nekastrované kocoury. I vy tak přispíváte k žalostné situaci, která v naší republice panuje.

Kastrační program Kismet pomohl již mnoha lidem na mnoha místech. Od statků, zahrádkářských kolonií, sídlišť i ulic. Na některá místa jsme nakoupili i granule. Pomozte nám kastrovat dál. Kastrace je jediná cesta, jak snížit počty koček na ulici i v útulcích. Kočkám opravdu vyhynutí nehrozí, naopak je není kam dávat…. Kastrační program Kismet můžete podpořit ještě 25 dní prostřednictvím sbírky na Donio: https://www.donio.cz/kastracekismet
Děkujeme za všechny kočky a kocoury, kteří v životě neměli tolik štěstí, aby našli domovy, a přeci jsme jim dokázali společně trošku zlepšit život.