Anželínka a Slamáček, staré kočičí duo, jež nám dokazuje, že má smysl investovat čas i peníze do zvířat, která sice většinu svého života už prožila, ale stále toho mají hodně před sebou. A kdo ví, třeba na tomto širém světě najdou jeden druhého, i když se donedávna neznali….

Anželínka je kočičí babička, kterou přivezl pán i s její kamarádkou k veterináři. Majitelka musela do nemocnice, proto se o ně již nemohla starat. Obě tam odnesl uspat, co jiného se starými zvířaty. Naštěstí skončily na té správné veterině, kde se jim místo injekce dostalo pomoci. Anželínky kamarádka bohužel zemřela na selhání srdíčka. Anželína tedy najednou byla sama…

Zjistilo se, že má vysoký tlak, skoro nefunkční ledviny, a tak s vidinou půl roku života odjela k nám. Posléze se jí našel nezhoubný nádor na tlamičce, proto byla několikrát hospitalizována. Z půl roku budou brzy tři roky, kdy nám tu dělá společnost. Anželína se rozhodla, že je jí na světě dobře a vytěží z každého dne maximum.

Nedávno k nám přibyl Slamáček. Byl nalezen venku na pokraji smrti, kde se dávil vlastními hleny, které mu létaly z nosu i tlamy. Kocour, který byl kost a kůže. Při jeho slepotě a váze 2,5 kg čekal, kdy přijde jeho konec. Sláma měl neuvěřitelné štěstí. Skončil u nás na veterině, kde zezačátku nebyl schopný jít ani na záchůdek, čůral a bobíkoval pod sebe. Poslední ránou bylo, když se v průběhu hospitalizace zjistilo, že má FIP. Vyvstala tedy otázka, co s ním…

Jak většina tuší, Slámovi jsme dali šanci. Chopil se jí zuby nehty. Dnes něco málo vidí, dokáže jít na wc, vyskočí i seskočí z postele, a také přibral jednou tolik. Stále řešíme jeho plíce, které se mu zhoršují. Chodí na různá vyšetření a bere léky. Nebudu přehánět, když řeknu, že Sláma přežil vlastní smrt.

Velké překvapení a možná i osud, že se v našem širém světě dvě na první pohled staré a nemocné kočky našly. Setkaly se opět tady, jako kdysi Oreo a Madlenka, kteří jsou už za duhou. Oba hned pochopili, že se tu na stará kolena začne psát nová kapitola jejich životů. Ano, Anželínka a Slamáček bez sebe nedají ani ránu. Slamáček za Anžou všude chodí a ta se o něj s láskou stará. 

Pokud je to jen trochu možné, snažme se nevyvažovat něčí život penězi. Pomáhejme stejně mladým jako starým. Každá bytost žije jen jednou a zaslouží si šanci.

Pomozte nám vybudovat takové místo. Místo, kde jsou si všichni rovni, a každý dostane svou příležitost. Sami to nezvládneme. 

Sbírka na nové prostory přes Darujeme: https://www.darujme.cz/projekt/1204423

Posledních 26 dní také běží sbírka přes Donio: https://www.donio.cz/ProstoryProZvirata

Děkujeme všem za pomoc a sdílení. Jsme si jisti, že dokážeme společně pomoci více Oreům, Madlenkám, Anželínkám i Slamáčkům díky adekvátním prostorům. Nebuďme lhostejní vůči životům těchto úžasných bytostí. Oni si naši péči a lásku zaslouží.