Začne to nenápadně. Prostě tak nějak žijete se zvířaty a vybudujete si s nimi vztah. Dávají vám něco, čeho se vám jinak nedostává. Vyrůstáte s kočkami a sníte, že jednou budete mít psa. Všechno, co najdete zraněné na ulici, s brekem nesete domů, že jste to tam přeci nemohli nechat bez jakékoli pomoci. Pak se otočíte a najednou máte organizaci, stovky zvířat v domovech, zkušenosti – ať už kladné nebo záporné – a stojíte před novou etapou svého života. Po všech věcech, kterými jste si prošli, před vámi stojí vytoužený cíl. Opravdový útulek s domácím přístupem, láskou a péčí.

Každé zvíře vás něco naučilo a vy jim to chcete alespoň z části vrátit – konkrétně pomocí. Stalo se to několik let zpět, ale některé věci zkrátka nevyblednou. Bae, kocour, který mi ukázal, že z pouliční trosky se může vyklubat neskutečný poklad a neuvěřitelný srdcař otevírající náruč každé osamocené duši. Oreo a Blackie mi ukázali, že FIV a FeLV nejsou ani v nejmenším důvod k eutanázii. Že i když jsou to nemoci s omezením, tak pořád jsou to stále ta samá stvoření jako kdysi.

Moody společně s Luisem mi odhalili život s hendikepem. Pomohli mi pochopit to, že oči jsou přeceňované a tam, kde je slepé zvíře, je hendikep překážkou pouze v lidské mysli. Laky, bojovník, který dokázal, že věk je jen číslo, a když je chuť žít a zvíře dostane šanci, dokážou se stát zázraky. Růženka, Pomněnka, Slamáček, Madlenka, Malvína, Sára, Kavča, Amádeus, Bezinka a desítky zvířat od koček, hlodavců, psů po rybu či holuby. Bez rozdílu nebo preferencí. Šance pro všechny a stovky malých příběhů, které mění svět. Mně, vám, novým majitelům a jejich přátelům.

Důležité je i to málo, které člověk má, použít tak, aby pomáhal – jakkoliv a komukoliv. Já jsem své málo už od mala dávala zvířatům. A z opravdu ničeho je tu najednou Destiny Pet. Po dlouhé cestě, někdy úsměvné, jindy trnité. V roce 2021 jsem se rozhodla, že je čas se do toho opřít, jelikož náš cíl je pomáhat více, lépe, profesionálněji. Abych udělala maximum pro získaní prostor pro mou organizaci Destiny Pet, kde vybuduji to, o čem jsem kdysi snila.

Doba je špatná, ale důležité je se nevzdat. Prát se za to, co má smysl a v co člověk opravdu věří. V to, co ho drží nad vodou, ať je jakkoli zataženo. A tak jsme tu a každý z nás svou trochou může pomoci změnit svět k lepšímu. Jedna kapka k druhé totiž tvoří celé moře a oceány.

Přispějete i vy vaší kapkou? Vytvořila jsem na portálu Darujme projekt , který má za cíl pomoci nám ušetřit peníze na adekvátní prostory. Prostředky jdou na účet, který je pro tento účel vyhraněný a je transparentní.

Do 26. dubna nám běží sbírka na prostory ev. jejich rekonstrukci na portálu Donio, kde je našim cílem vybrat co nejvíce korunek a kam můžete rovněž přispět. Nebo se můžete stát našimi patrony a za libovolný měsíční příspěvek dostávat speciální maily o dění v azylu a zvířátkách.

Jako bonus od nás navíc čas od času dostanete nějakou drobnost, která potěší. Přispět lze i QR kódem v obrázku výše, který je přednastaven na 100 kč. Věřím, že jednou se nám podaří vybudovat zcela jedinečné místo plné lásky, péče a pochopení, kde každý dostane svou šanci, a kde budou mít stejný komfort zvířata zdravá jako ta nemocná. Kde FeLV nebude muset znamenat izolaci v malé místnosti, kde slepota nebude překážkou. Místo, které bude dočasným přístavem naděje při cestě za novým za domovem. Věřím, že i jeden člověk svým málem dokáže měnit svět, ale když je lidí více? Děkuji ze srdce všem, kteří mi pomáhají plnit tento sen.

S úctou a vděkem,

Terka