KUK! Slyšela jsem, že se chystáte darovat/prodat svoje koťátko nebo kočičku!

Ahoj kamarádi, jmenuji se Colombína a strašně moc bych si přála domov! Znáte mě? Že ne? Tak já vám o sobě něco povím. Jsem kočička z CHS. Měla jsem mít úžasný domov u milující paní a měla jsem se mít skvěle. Moje chovatelka té paní věřila. Byla ale bohužel úžasný manipulátor a nikdo neměl šanci poznat, že lže. Byla na vozíku a tak vzbudila spoustu soucitu. Dokonce jezdila na výstavy koček. Uměla to. Byla na vozíku a tak každý, kdo na ni upozornil, byl označen za netolerantního a bestii, která škodí hendikepovanému člověku.

Jak to ale bylo doopravdy? Co se s námi děje poté, co nás prodáte, darujete nebo dáte do adopce? Víte to?

Víte o tom, co dělá váš bývalý svěřenec i tři roky potom, co jste ho dali do domova? Víte jistě, že nedopadl jako já? A jak že jsem to dopadla?

Skončila jsem v místnosti plné koček, moči, nemocí a hladu. Ta na první pohled milá paní byla nemocná nejen fyzicky. Týrala nás. Nikdo nic neudělal, protože byla na vozíku. Ze začátku se ozvala chovatelce, že se mám fajn. Poslala fotku. Fotku, kterou naaranžovala tak, že nebylo nic poznat. Vše mělo být v pořádku a život šel dál. Byla jsem vězněm a čekala na pomoc. Nečipovaná, bez čipu ve smlouvě. Bez právní šance jak mě vymoct. Také dáváte nečipované kočky bez zanesení čipu do smlouvy? Prosím, nedělejte to…

Měla jsem hlad a bylo nás tam hodně. Brodili jsme se v zaschlé moči a čpavek nám nedovolil se pořádně nadechnout. Občas někdo z nás umřel, ale nikdo se nic nedozvěděl. Co se stalo za těmi dveřmi za nimi také zůstalo. Doufala jsem, že mi někdo pomůže. Že si pro mě přijde a já najdu ten domov, o kterém mi chovatelka říkala, protože tenhle to nebyl. Chtěla jsem i pomoc pro mé kamarády…Všichni jsme doufali v lepší zítřky. A tak šel den za dnem…

Víte, jak vypadá kočičí peklo? Já ano, žila jsem v něm. Myslíte si, že vám se to stát nemůže? Že dostatečně prověřujete domovy? Stalo se to i tetě! Dávala do adopce malé koťátko na adopční smlouvu s podmínkou kastrace a za adopční poplatek. Afrodita měla mít také krásný domov. Brala si ji paní, která hojně diskutovala s lidmi, kteří pomáhají zvířatům. Občas poslala fotku a vše bylo v pořádku. Mělo být… Afrodita se po čase vrátila podvyživená a anemická se svými polomrtvými koťaty, nekastrovaná. Všichni byli tak vysátí od blech, že neměli skoro krev. Vyhublí na kost. Teta brala ještě další nekastrovanou kočku, které koťata prý umřela, a nekastrovaného kocoura. Od té doby teta nedává nekastrovaná zvířátka a u koťátek využívá ranných kastrací.

Stále si myslíte, že vám se to stát nemůže?

Oh, říkala jsem vám, že nakonec nám pomohli? Ta paní se chtěla stěhovat, protože tenhle byt (který ji město přidělilo) zdemolovala, a bylo na ní mnoho stížností. Část nás dobrovolně darovala, ale ostatní dát odmítla. Všem nám začal veterinární maraton. Ale věděla jsem, že teď už bude dobře. Že konečně dostanu opravdový domov. Že konečně poznám lásku, teplo domova, milujícího majitele. Že poznám to, co nám chovatelka slibovala. Když jsem se dostala k tetě, chovatelka zjistila, co se stalo, a snažila se mi pomoc. Našla mi i domov! Měl si mě vzít jeden úžasný pán a já se tak moc těšila! Měla jsem mít kočičího kamaráda. Byla jsem na pokraji sil, ale věděla jsem, že teď už bude dobře!

Tety se snažily, aby odebraly i zbytek našich kamarádů, ale úřady neshledaly důvod. Věřily byste tomu? Já svou šanci dostala a se mnou pár kamarádů, ale několik kočiček i tak zemřelo za těmi dveřmi i po mém odchodu… Jak jim to mohli udělat?

Víte, kde skončilo vaše zvíře, které jste někomu dali před dvěma lety? Všechna zvířata, které jste umístili nebo prodali? Víte jistě, že nějaké neskončilo jako já?

Jmenuji se Colombína a říkali mi Hvězdo. Těšila jsem se na domov, ale nedočkala jsem se ho. Umřela jsem, protože moje tělo bylo příliš slabé a ani léčba nepomohla. Nového domova jsem se nikdy nedočkala. Opravdového domova… Jsem mrtvá už téměř čtyři roky. Nikdy jsem nepoznala svého budoucího majitele.

Prosím, nedovolte aby koček s mým příběhem bylo více, protože věřte, je nás víc než si myslíte.

Sdílejte a pomozte otevřít lidem oči. Pokud můžete, pomozte tetě Terce s vybudováním bezpečného přístavu pro ty mé kamarády, kteří jsou ještě naživu, a potřebují pomoc:  https://www.darujme.cz/projekt/1204423 

Děkuji, vaše Colombína. Hvězda, která nedostala šanci zazářit.